Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych

Nasz wyspecjalizowany serwis zajmuje się regeneracją pomp i silników hydraulicznych. Wszystkie regenerowane przez nas pompy i silniki hydrauliczne przechodzą do działu kontroli gdzie sprawdzane są na specjalnym stanowisku do diagnostyki, na którym dokonujemy pomiarów ciśnienia i przepływu urządzeniem z odczytem cyfrowym. Na regenerowane podzespoły udzielamy 6-cio miesięcznej gwarancji. Wieloletnie doświadczenie zdobyliśmy przez ponad 20 lat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Renomę naszej firmy budowaliśmy na dokładności, punktualności, oraz doskonałym kontakcie z klientem. Wspólnie z naszymi partnerami z Niemiec, Belgii Holandii prowadzimy sprzedaż części zamiennych, w najwyższej jakości. Firma dysponuje doskonale wyposażonym magazynem, dzięki czemu możliwa jest bardzo szybka wysyłka, co znacznie zmniejsza koszty przestoju maszyny.

Jesteśmy otwarci na każdego Klienta, gwarantując wysoką jakość usług oraz stabilność współpracy.

NAPRAWA POMP HYDRAULICZNYCH SPRZEDAŻ CZĘŚCI DO POMP HYDRAULICZNYCH

 • Naprawa pomp Linde ( HPR, HPV, PV, B2PV, BPV, BPR, )
 • Naprawa pomp Rexroth / Hydromatik ( A10VO, A10VG,A4V, A4VG, A8V, A8VO, A8VTG, A11VO, A2FO, )
 • Naprawa pomp JCB
 • Naprawa pomp Liebherr ( LPVD, LPV, DPVP, DPVO, DPVD,)
 • Naprawa pomp Hitachi ( HPV091/ HPV102/ HPV105/ HPV116/ HPV125/ HPV132/ HPV145,)
 • Naprawa pomp Kawasaki KPM ( K3V, K5V, K3VL, K3VG, KVC, NV, )
 • Naprawa pomp VOLVO
 • Naprawa pomp Komatsu (HPV35/ HPV55/ HPV70/ HPV75/ HPV90/ HPV95/ HPV132/ HPV160,)
 • Naprawa pomp Caterpillar (CAT 12G/14G/16G ( CAT215/225/235/245, CAT320, CAT330B , CAT320C, CAT963, CAT E200B,)
 • Naprawa pomp KYB (PSVD2-16E/21E/26E, PSVD2-55/63T, )
 • Naprawa pomp NACHI ( pvd-2b-32, pvd-2b-34, pvd-2b-36, pvd-2b-38, pvd-2b-42, pvd-2b-63,)
 • Naprawa pomp Vickers (PVE, PVH, PVB,)
 • Naprawa pomp Sauer Danfoss  (SPV, seria 90 – 90R055, 90R075, 90R100, seria 20, seria H1,)

W zakresie naszych usług jest regenaracja i naprawa pomp wielu producentów m.in:

Atos, Barnes, Bieri, Hydraulik, Bosch, Brand, Brueninghaus, Calzoni, Casappa, Char-Lynn, Command Controls, Commercial, Cross, Danfoss, David Brown, Delta Power, Denison, Des-Case, Dinamic Oil, Donaldson, Duplomatic, Dynex, Eaton, Edi, System, Enerpac, Eppensteiner, Fairey Arlon, Fawcett Christie, Flaretite, Flender Hydrex, Gresen, Hagglunds, Haldex, HAWE, Hedland, Hot Flush, HPI, HUSCO, HYDAC, HydraForce, Hydraproducts, HydroControl, Hydroma Szczecin, Hydromatik, Hydroster Gdańsk, Hydrotechnik, Integrated Hydraulics, Intermot, Internormen, Kawasaki, Kayaba, Kracht, Lake Monitors, LHA, Linde, Magnom, Marzocchi, MICO, MiniBooster, Monarch, Moog, Northman, Oil Control, OilAir, Oilgear, OilTech, Olaer, Orsty hydraulik, Parker, Pedro Roquet, Permco, Poclain, Ponar Wadowice, Pradifa, PZB, PZL HYDRAL, Rexroth, Rineer, Rotary Power, SAI, Salami, SAM, Sauer Danfoss, Scanwill Fluid Power, Schroeder Industries, Seal Saver, Simplex, Simrit, Staffa, Stauff, Sterling, Sun, Sundstrand, Sunfab, Tokimec, Tyrone, Vickers, VOAC, Voith, Von Ruden, Wandfluh, Webster Instruments, White, Yuken.

Czy pompę hydrauliczną naprawić lub zregenerować, czy też kupić nową?

Wiele maszyn stałoby się bezużytecznych, gdyby jedna z kilku kluczowych pomp hydraulicznych uległa awarii. Pompa hydrauliczna jest bowiem jednym z kluczowych elementów, który zawsze powinien podlegać diagnostyce i monitorowaniu podczas instalacji i konserwacji. Nieuniknioną częścią pracy z każdym typem maszyn są awarie i naprawy, dlatego kiedy zawodzi sprzęt hydrauliczny, musisz znaleźć najszybszy sposób, aby ponownie wznowić pracę maszyny. Pytanie brzmi jednak: czy pompę hydrauliczną naprawić lub zregenerować, czy też kupić nową?

Regeneracja pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna jest zwykle najdroższym elementem układu hydraulicznego, a gdy elementy hydrauliczne, takie jak pompy, silniki, zawory i cylindry, ulegają awarii, nadrzędnym celem jest jak najszybsze ponowne uruchomienie systemu. Jedną z opcji jest po prostu zakup i zainstalowanie nowej jednostki zamiennej, jednak naprawiony lub regenerowany element jest bardziej ekonomiczną opcją.

Po otrzymaniu jednostki w celu regeneracji nasz zespół inżynierów szybko przystąpi do je ostrożnego demontażu, mierząc tolerancję zużycia zgodnie ze specyfikacjami producenta. W przypadku regeneracji części są skrupulatnie czyszczone poprzez gorące mycie, a następnie ręcznie, aby zapewnić jak największą czystość elementów i umożliwić kontrolę wtórną. Wszystkie uszkodzone i zużyte części są wymieniane. Wszystkie o-ringi, uszczelki i łożyska są zastępowane nowymi. Pobieramy próbkę płynów i szukamy wszelkich śladów zanieczyszczeń, zmiany koloru lub zapachu.  Kontrolujemy korki, filtry i sita oraz wszystkie węże, rury i połączenia systemu. Sprawdzamy, czy nie ma wycieków i pęknięć. Po zakończeniu procesu regeneracji wszystkie pompy hydrauliczne zostają w pełni przetestowane pod względem obciążenia i ustawione zgodnie ze specyfikacjami producenta.

Naprawa pomp hydraulicznych

Jeśli okaże się, że naprawa jednostki hydraulicznej nie jest opłacalna, wycenimy jednostkę zastępczą. Oferujemy pełną wycenę naprawy pomp i silników hydraulicznych oraz hydrostatów – napędów jazdy. Posiadamy doskonałą sieć dostawców części zamiennych, dzięki czemu możemy zaoferować najlepszą cenę naprawy. W przypadku naprawy jednostki są przebudowywane zgodnie ze specyfikacjami OEM, a nasza inwestycja w najnowocześniejsze elementy zamienne i sprzęt daje naszym klientom całkowitą pewność, że ich maszyny będą gotowe do pracy wkrótce po dostarczeniu do naszego obiektu. Poza samą naprawą kontrolujemy również poziom płynów i uzupełniamy je zgodnie z zapotrzebowaniem warunkującym prawidłową pracę pompy (używamy oleju tej samej marki i klasy lepkości, które są używane w danym systemie). Naprawa i konserwacja hydrauliczna jest wykonywana przez naszych inżynierów. Są oni w pełni przeszkoleni i mają doświadczenie w wykonywaniu takich prac.

Budowa i zasady działania pompy hydraulicznej

Dwa kluczowe elementy układów hydraulicznych to pompy hydrauliczne i silniki hydrauliczne. Podczas gdy pompy hydrauliczne zamieniają energię kinetyczną/obrotową na przepływ/ciśnienie w układzie hydraulicznym, silniki hydrauliczne przejmują przepływ/ciśnienie w układzie hydraulicznym i przekształcają je z powrotem w energię kinetyczną, aby napędzać ruchome narzędzia i części maszyny.

Pompy hydrauliczne mają różne kształty i rozmiary w zależności od celu, jakiemu służą. Wszystkie pompy hydrauliczne są używane do tłoczenia płynu hydraulicznego przez układ hydrauliczny, wytwarzając w ten sposób ciśnienie, które będzie napędzać silniki hydrauliczne po drugiej stronie. Rodzaje pomp hydraulicznych: hydrauliczna pompa zębata, hydrauliczna pompa wielotłoczkowa osiowa, promieniowa, hydrauliczna pompa łopatkowa, hydrauliczna pompa śrubowa.

Pompy hydrauliczne to kluczowy element każdego układu hydraulicznego. Służą one zamianie energii mechanicznej generowanej przez element roboczy na energię hydrostatyczną. Ciśnienie w układzie wytwarzane jest na skutek generowanego strumienia i przeciwstawiających mu się oporów w odbiorniku energii hydrostatycznej. Pompy wymagają zasilania olejem roboczym o równomiernym strumieniu i wysokim ciśnieniu roboczym.

Podział pomp hydraulicznych

Wyróżnia się cztery podstawowe konstrukcje pomp hydraulicznych. Są to pompy: śrubowe, zębate, łopatkowe i wielotłoczkowe. Poza podziałem konstrukcyjnym pompy klasyfikuje się również na układy o wydajności stałej oraz o wydajności zmiennej (nastawialnej).

Pompy śrubowe

Konstrukcja pomp śrubowych opiera się na śrubie ślimakowej, która poprzez ruch obrotowy wymusza obieg czynnika roboczego. Pompy śrubowe są konstrukcją pozbawioną zaworów, a ciecz przemieszcza się w przestrzeni między korpusem pompy a płatami śruby. Przepływ jest proporcjonalny do prędkości obrotowej silnika. Tego typu jednostki odznaczają się dużą, stałą wydajnością pompowania czynnika roboczego, który osiąga wartość 0,2 m3/s przy 20 MPa ciśnienia. Niemniej jednak pompy śrubowe są nieco mniej wydajne od pomp zębatych.

Pompy zębate

Pompy zębate uchodzą za najmniej skomplikowane technicznie oraz najpowszechniej stosowane na rynku. Obieg czynnika roboczego wytwarzany jest przez ruch dwóch zazębiających się kół zębatych. Pompy zębate dzielą się na układy z uzębieniem wewnętrznym i zewnętrznym. Przepływający przez nie olej wypierany jest bezpośrednio do kanału wylotowego. Pompy zębate ze względu na prostą konstrukcję odznaczają się dużą żywotnością, łatwą eksploatacją oraz konserwacją.

Pompy łopatkowe

Kluczowym elementem konstrukcyjnym pomp łopatkowych jest zaimplementowany na mimośrodzie wirnik łopatki. Energia pochodząca ze sprężyn rozpiera łopatki w kierunku korpusu. Podczas ruchu wirnika łopatki przemieszczają czynnik roboczy z komory ssawnej do przestrzeni międzyłopatkowej. Pompy łopatkowe wykorzystywane są głównie do pompowania czystych, samosmarujących cieczy oraz gazów. Zwykle odznaczają się stałą wydajnością. Ich zaletą jest generowanie dużej prędkości obrotowej (do ok. 3000 obr./min) oraz niewielka emisja hałasu.

Pompy wielotłoczkowe

Są to najbardziej zaawansowane technologicznie pompy hydrauliczne, zwykle wykorzystywane w napędach hydraulicznych. Łączą w sobie rozwiązania konstrukcyjne kilku rodzajów pomp. Pompy wielotłoczkowe działają na zasadzie wymuszania ruchu czynnika roboczego poprzez tłoczenie go za pomocą tłoków wewnątrz korpusu układu. Pompy wielotłoczkowe dzielą się na pompy promieniowe i osiowe. Pompy promieniowe wymuszają ruch czynnika roboczego przez pracę pochylonej tarczy, a pompy pierścieniowe za pomocą mimośrodowego obrotowego pierścienia. Odznaczają się stałą wydajnością, a im więcej tłoków znajduje się w układzie, tym mniejsze są wahania charakterystyki wydajnościowej.

Wykorzystanie pomp hydraulicznych jest we współczesnym przemyśle niezbędną koniecznością. Uniwersalność tych urządzeń pozwala na ich eksploatację w każdej gałęzi produkcji. Pompy hydrauliczne używane są np. w przemyśle spożywczym, chemicznym, papierniczym, farmaceutycznym, mleczarskim, ceramicznym, cukrowniczym, w oczyszczalniach ścieków, przemyśle elektronicznym, samochodowym, w samolotach oraz w wielu, wielu innych zastosowaniach. Możliwości wykorzystania pomp hydraulicznych są bardzo szerokie, a energia hydrauliczna jest niezbędna w produkcji przemysłowej. Korzystanie z pomp hydraulicznych wymaga inwestycji w jak najbardziej wydajne urządzenia, które przez długi czas będą bezawaryjnie wykonywać swoje zadania.

Systemy hydrauliczne są również przydatne w ciężkich maszynach, ponieważ mogą przenosić bardzo duże poziomy mocy/siły. Ponadto, ponieważ używają płynu hydraulicznego, który przepływa przez przewody hydrauliczne, można je kształtować tak, aby pasowały do systemów z wieloma różnymi ruchomymi częściami i złożonymi konstrukcjami. Systemy hydrauliczne potrzebują czegoś do przenoszenia energii kinetycznej do płynu hydraulicznego. Zadanie to należy do pomp hydraulicznych napędzanych silnikiem pompy hydraulicznej.